Nagrade ARCA 2016.

KAT.BR.NAZIV IZLAGAČANAZIV INOVACIJENAGRADA
78/92Radionica željezničkih vozila Čakovec d.o.o.SAMOHODNI VAGON ZA RASUTI TERETGRAND PRIX
6Grupa autora HS Produkt d.o.o.NOVI DIZAJN PIŠTOLJA HS/XD MOD:2ZLATNA MEDALJA
7Matija Dvorabić, Ivan Ferko i Stjepan Jelenčić HS Produkt d.o.o.MODULARNA OPREMA JURIŠNE PUŠKEZLATNA MEDALJA
11Mr. sc. Krešimir KomljenovićCIJEVNA KONSTRUKCIJA ZA MJERENJE PROTOKA TEKUĆINAZLATNA MEDALJA
14Joso PerkovićVIŠESTRUKI HIBRIDNI KRSTAŠZLATNA MEDALJA
16profesori I. Tehničke škole Tesla„TESLA 3D ZA SVE“ZLATNA MEDALJA
20Tihomir Čihak, Ante Knezović, Mladen Puškarić, Nenad Težak, Miroslav Vukobrat, Boris Matjačić, Josip Babić KONČAR – Institut za elektrotehniku d.d.CENTRALNI PRETVARAČ ZA FOTONAPONSKE ELEKTRANE KONSOL-200ZLATNA MEDALJA
38Robert Lesjak, mentor Ružica Kamenjašeić dipl.ing. Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo RIJEKA“ISPRINTANI” 3D PRINTERZLATNA MEDALJA
45Brođanac SinišaUREĐAJ ZA DETEKCIJU I DOJAVU PADA MOTOCIKLA I LOKACIJE VOZAČAZLATNA MEDALJA
54Bojan CinottiMARINEDRONZLATNA MEDALJA
55Bojan CinottiELEKTRO KARTINGZLATNA MEDALJA
60Matko PavičićSOLARINATOR-UREĐAJ ZA USMJERENJE SOLARNIH PLOČA PREMA NAJBOLJEM IZVORU SVJETLAZLATNA MEDALJA
65Mario Cifrek, Stanislav Peharec, Hrvoje Džapo, Hrvoje Hegeduš, Zrinka Kovačić, Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstvaBIOMEHANIČKA VAGA ZA DINAMIČKU ANALIZU POSTUREZLATNA MEDALJA
69Tehnix d.o.o.KOMPOSTER ZA BIOREAKTORSKO KOMPOSTIRANJEZLATNA MEDALJA
86prof.dr.sc. Stjepan Lakušić Sveučilište u Zagrebu / Građevinski fakultet ‘’ZAGREB 21-CTT’’ – SUSTAV PRIČVRŠĆENJA TRAMVAJSKOG KOLOSIJEKA ZA SMANJENJE VIBRACIJA TE POVEĆANJE OTPORNOSTI NA LUTAJUĆE STRUJEZLATNA MEDALJA
90prof. dr. sc. Ivica Grbac, prof. dr. sc. Gojko Nikolić i Marko Krajnović, dipl. ing. Sveučilište u Zagrebu / Šumarski fakultetUREĐAJ ZA ISPITIVANJE POKRETNIH DIJELOVA NAMJEŠTAJAZLATNA MEDALJA
93Prof.dr.sc. Željko Šitum Sveučilište u Zagrebu / Fakultet strojarstva i brodogradnjeELEKTROHIDRAULIČKI ROBOTSKI MANIPULATOR (EHROM)ZLATNA MEDALJA
100Filip LalićMAKETE NA SOLARNI POGONZLATNA MEDALJA
104Anita Bušić, Live good j.d.o.o.BODYRECOGZLATNA MEDALJA
105Tomislav Bronzin, Citus d.o.o.BODYMEASURESZLATNA MEDALJA
118Končar Električni uređaji d.d.ZELENA KUĆNA ELEKTRANAZLATNA MEDALJA
120Rajko NovoselPEĆ BEZ ČAĐEZLATNA MEDALJA
122JAN MURIĆ , IV. OSNOVNA ŠKOLA BJELOVARVREMENSKA STANICAZLATNA MEDALJA
137dr. sc. Fikret ALIĆ, Bosna i HercegovinaSAMOADAPTIVNI TOPLINSKI IZVORIZLATNA MEDALJA
139Živko GELIĆ, Bosna i HercegovinaPIRAMIDALNI VRTOVIZLATNA MEDALJA
147Andrzej Wojciechowski, Krystyna Pietrzak, Tomasz Babul, Adam Doliński,Institute of Precision Mechanics, POLANDSIGURNA I EKOLOŠKI PRIHVATLJIVA TEHNOLOGIJA ZA TRETIRANJE / ZBRINJAVANJE OPASNOG OTPADA PUTEM TERMIČKE RAZGRADNJE, POSEBICE MEDICINSKOG OTPADA. SAFE AND ENVIRONMENTALLY FRIENDLY TECHNOLOGY FOR TREATMENT / DISPOSAL OF HAZARDOUS ASTE BY THERMAL DECOMPOSITION,IN PARTICULAR MEDICAL WASTEZLATNA MEDALJA
155Yingxian Zhao , CHINAMASAŽNI LEŽAJ KOJI POMAŽE U LIJEČENJU RAZNIH BOLESTI A MASSAGE BED THAT HELPS CURE MANY DISEASESZLATNA MEDALJA
159Xukai Jin of Shenzhen Shengski elevator co, Ltd., CHINALIFT KOJI NIKADA NE PADA – PRVI NA SVIJETU THE ELEVATOR THAT NEVER CRASHS – WORLD S FIRSTZLATNA MEDALJA
174Katarzyna Chrapko, POLANDISTRAŽIVANJA UPORABE MODULIRANE VIDLJIVE SVJETLOSTI NISKE ENERGIJE KOJU GENERIRAJU POLUVODIČKE LED DIODE, ZA NEINVAZIVNI TRETMAN OBOLJELIH LJUDSKIH ORGANA RESEARCH ON THE USE OF MODULATED, LOW-ENERGY VISIBLE LIGHT GENERATED BY EMICONDUCTOR LED DIODES FOR NON-INVASIVE TREATMENT OF DISEASED HUMAN ORGANS.ZLATNA MEDALJA
181Tehnicka skola Zagreb, Filip BošnjakModel stroja za čeono zavarivanjeZLATNA MEDALJA
133Omid HABIBZADEH BIGDARVISH, Majid HABIBZADEH BEIGDARVASH ,I.R.IRANNANO HIDROFOBNI NADSLOJ ZA KORIŠTENJE U GRAĐEVINSKIM MATERIJALIMA NANO HYDROPHOBIC COVERAGE TO BE USED IN BUILDING MATERIALSZLATNA MEDALJA
161Zaihua Shen, CHINAELEMENT VISOKE SNAGE I UNAPREĐIVAČ STANJA I PROIZVODNE TEHNOLOGIJE HIGH-POWER ELEMENT AND STATE PROMOTER AND MANUFACTURING TECHNOLOGIESZLATNA MEDALJA
163Fengcheng DU, CHINANAPREDNA TEHNOLOGIJA ZA OBRADU CRNIH KINESKIH GOJI BOBICA S NAJVIŠIM UDJELOM MEKOG ZLATA – PROCIJANIDINA OD SVIH BILJAKA
ADVANCED TECHNOLOGY TO PROCESS BLACK CHINESE WOLFBERRY WITH THE HIGHEST CONTENT OF SOFT GOLD – PROCYANIDINS AMONG ALL PLANTS
ZLATNA MEDALJA
4Marko Miroslav BačaSUSTAV ZA KONTROLU PUTNIKA U IZVANREDNOM PRIJEVOZUSREBRNA MEDALJA
13dr. sc. Vladimir Tudić i Marinko SpudićAGREGAT ZA POSPJEŠIVANJE IZGARANJA FOSILNIH GORIVA U KOTLOVIMA I SMANJENJE EMISIJE CO2SREBRNA MEDALJA
21Razvojni tim KONČAR – Mjerni transformatori d.d.VISOKONAPONSKA PRIGUŠNICA S OTVORENOM JEZGROMSREBRNA MEDALJA
28Marin DukićRUČNA BATERIJA SA SPREMNIKOM SREDSTVA ZA SAMOOBRANUSREBRNA MEDALJA
37Bruno Pogorelić, mentor Ružica Kamenjašević dipl.ing., Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo RIJEKAEKO GRIJANJESREBRNA MEDALJA
41Perica Mihaljević i Vedran StanićLUNAS SPECTRUMSREBRNA MEDALJA
44Ivana PalčićRE-STEPSREBRNA MEDALJA
46Zoran ČernjaMULTIFUNKCIONALNI PRENOSNI ENERGETSKI UREĐAJSREBRNA MEDALJA
47Oplanić MirkoDODATNO POMIČNO AVIONSKO KRILO ZA KRAČI UZLET AVIONA POKRETANIH PROPELEROMSREBRNA MEDALJA
48Romina PetarosUREĐAJ ZA NAMAKANJE, PRANJE, SAPUNANJE I SUŠENJE RUKUSREBRNA MEDALJA
59Zlatko DražićG-RUNNER SMART BIKESREBRNA MEDALJA
64Una Pale, Mario Cifrek, Igor Krois, Stanislav Peharec, Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstvaOSOBNI ELEKTROMIOGRAF „MYMYO“SREBRNA MEDALJA
68Pavao Potočki, Antonio PotočkiMINI ELEKTRONSKI BOXSREBRNA MEDALJA
70Domagoj Bračić, PIP d.o.o.KREMASTI EKO MED S DODACIMASREBRNA MEDALJA
74Dominik GečevićBESKONTAKTNA REGULACIJA PROTOKA SANITARNE VODESREBRNA MEDALJA
82Ana Jurinjak Tušek, Maja Benković, Ana Belščak-Cvitanović, Davor Valinger, Tamara Jurina, Ingrid Bauman, Mirjana Čurlin,Jasenka Gajdoš Kljusurić, Sveučilište u Zagrebu / Prehrambeno -biotehnološki fakultetRAZVOJ KONTINUIRANE METODE ZA ODREĐIVANJE ANTIOKSIDACIJSKOG KAPACITETA U MIKROREAKTORUSREBRNA MEDALJA
83prof.dr.sc. Ivana Radojčić Redovniković, Sveučilište u Zagrebu / Prehrambeno -biotehnološki fakultetZELENA OTAPALA ZA ZELENE TEHNOLOGIJESREBRNA MEDALJA
87BRIDGE SMS consortiumBRIDGE SMS PROJEKT – INTELIGENTNO RJEŠENJE ZA OCJENU I UPRAVLJANJE RIZIKOM OD EROZIJE NA MOSTOVIMASREBRNA MEDALJA
88BRIDGE SMS consortiumWILD UREĐAJ (WEATHER INFORMATION LOGGING DEVICE) – INOVATIVNO RJEŠENJE ZA PRAĆENJE VREMENASREBRNA MEDALJA
97Miljenko VukTERMO TORBA S PLOČASTIM GRIJAČEMSREBRNA MEDALJA
101Spomenka FabijančićSRCE ZAGREBASREBRNA MEDALJA
111Mirko Vuković, OBLOG GALERA d.o.o.SAMOPOSLUŽNI APARAT S RASHLADNOM JEDINICOM I VIDEO MONITOROM (PERPETUUM COOLER)SREBRNA MEDALJA
113Stipe LatkovićMJERENJE VISINSKE RAZLIKE DONJIH EKSTREMITETA (3D DIJAGNOSTIKA STOPALA)SREBRNA MEDALJA
129Mohammad SHIRALEE, I.R.IRANSUSTAV ZA JAMČENJE KVALITETE POLJOPRIVREDNIH PROIZVODA 
QUALITY-GUARANTEEING SYSTEM FOR AGRICULTURAL PRODUCTS
SREBRNA MEDALJA
131Amin HAMIDI, I.R.IRANRAZVOJ SUSTAVA ZA PODEŠAVANJE AMBIJENTALNE RASVJETE BEZ POTREBE ZA PROMJENAMA U OŽIČAVANJU DEVELOPING AMBIENT LIGHT ADJUSTING SYSTEM WITHOUT CREATING CHANGE IN WIRINGSREBRNA MEDALJA
141Jelenko MARKOVIĆ, Bosna i HercegovinaZAPREKA ŠTETOČINAMA ZA ULAZ U KOŠNICUSREBRNA MEDALJA
152Batrinescu Gheorghe, Cuciureanu Adriana, Popa Ovidiu, Babeanu Narcisa Elena NATIONAL RESEARCH AND DEVELOPMENT INSTITUTE FOR INDUSTRIAL ECOLOGY, ROMANIATRAJNI POSTUPAK ODVAJANJA ULJA OD POVRĆA PRIMJENOM NAČELA AKTIVNIH MEMBRANSKIH BIOREAKTORA A CONTINUOUS PROCESS FOR SEPARATION OF VEGETABLE OILS USING THE PRINCIPLES OF ACTIVE MEMBRANE BIOREACTORSSREBRNA MEDALJA
171Srečko Pisnik, SLOVENIJAEASEBELT –ERGONOMSKA POMAGALA ZA PRAVILNO SJEDENJE) EASEBELT – ERGONOMIC ACCESSORIES FOR PROPER SEATINGSREBRNA MEDALJA
172Silvano Bizjak, SLOVENIJATOPLINSKA CRPKA ZATVORENOG TIPA S PROČISTAČEM ZRAKA CLOSED-TYPE HEAT PUMP WITH AN AIR CLEANERSREBRNA MEDALJA
179Nenad Šušic, Institute for Materials Testing of Serbia – IMS 
Belgrade, Serbia ,Dragoslav Rakic, University of Belgrade, Faculty of Mining and Geology
BETONSKI ELEMENTI SA ISPUNOM ZA OJAČANJE ZONE KLIZANJA TERENA 
CONCRETE ELEMENTS WITH FILLING FOR REINFORCEMENT OF ANDSLIDES
SREBRNA MEDALJA
132Elham NASERIAN, Aylin FARAHMAND, I.R.IRANSUSTAV ZA VIDEO SNIMANJE POSTUPAKA DENTALNE KIRURGIJE THE SYSTEM FOR VIDEO RECORDING OF DENTAL SURGERY PROCEDURESREBRNA MEDALJA
9Jozef SlonkaVREĆICA SA SJEMENOM ZA UZGOJ TRAVEBRONČANA MEDALJA
10Goran RadovićIZRADA ORGANSKE PODLOGE ZA HIDROPONSKI UZGOJBRONČANA MEDALJA
12Mr. sc. Marin Cindrić i Jelica VukićNAMAZ I ŽELE OD SIRUTKE I VOĆABRONČANA MEDALJA
18Ivan Britvić Visoka škola za informacijske tehnologijeETER.IO SUSTAV INTELIGENTNE RASVJETEBRONČANA MEDALJA
49Blaž PitonUBLAŽIVAČ KRMENOG VALA BRODA KATAMARANABRONČANA MEDALJA
53Radomir VukšaMULTI PRAKTIK FREZABRONČANA MEDALJA
61Marko BrnčićTIMELAPSE RIGBRONČANA MEDALJA
63Tomislav Pribanić, Tomislav Petković, Matea Đonlić, Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstvaSOFTVERSKA SINKRONIZACIJA PROJEKTORA I KAMEREBRONČANA MEDALJA
67Stjepan BrezovićVIBRABREST KARTICA VIBRACIJE 10 NA 78 I 0 ŽIVOTOSNE MOĆI SILE VALABRONČANA MEDALJA
81Marina Svetec Miklenić, Bojan Žunar, Ana Lončar, Davor Nestić, Anamarija Štafa, Ivan-Krešimir Svetec , Sveučilište u Zagrebu / Prehrambeno -biotehnološki fakultetEFIKASAN POSTUPAK GENETIČKE TRANSFORMACIJE KVASCA DEKKERA/BRETTANOMYCES BRUXELLENSISBRONČANA MEDALJA
84dr. sc. Helena Vučenović, prof. dr. sc. Biljana Kovačević Zelić, doc. dr. sc. Dubravko Domitrović, Sveučilište u Zagrebu / Rudarsko -geološko -naftni fakultetNOVA METODA ZA ISPITIVANJE PLINOPROPUSNOSTI GLINENIH GEOSINTETIČKIH BARIJERA I BENTONITNE GLINEBRONČANA MEDALJA
91doc. dr. sc. Alan Antonović Sveučilište u Zagrebu / Šumarski fakultetUTEKUĆENO DRVO – INOVATIVNA PRIMJENA U DRVNOJ INDUSTRIJIBRONČANA MEDALJA
94doc. dr. sc. Bojan Đurin Sveučilište u Zagrebu / Geotehnički fakultet INOVATIVNA METODOLOGIJA ZA ODRŽIVO KORIŠTENJE VODE I ENERGIJE ZA NAVODNJAVANJEBRONČANA MEDALJA
96Zlatko TucmanPERFORIRANI KOŽNI REMENIBRONČANA MEDALJA
114Marinko Biškić, LUXOR d.o.o.ČOKOLADNI NAMAZ S MASLINOVIM ULJEMBRONČANA MEDALJA
116Duje Duplančić i Marin JurašinY ČAŠEBRONČANA MEDALJA
117Boris UkićELEKTRONIČKI BLJESKAČ BU 230VBRONČANA MEDALJA
138Mato BILIĆ, Bosna i HercegovinaUDICA S UNUTRAŠNJIM BODLJAMABRONČANA MEDALJA
140Josip LAŠTRO, Bosna i HercegovinaUREĐAJ ZA BRANJE PLANTAŽNOG BOBIČASTOG VOĆABRONČANA MEDALJA
145Marek Betiuk, Jerzy Michalski , Zbigniew Łataś, Institute of Precision Mechanics, POLANDCILINDRIČNI MAGNETRON ZA NANOŠENJE VIŠESLOJNIH ILI KOMPOZITNIH PREMAZA CYLINDRICAL MAGNETRON FOR THE DEPOSITION MULTI-LAYER OR COMPOSITE COATINGSBRONČANA MEDALJA
169Drago Vrhovnik, SLOVENIJATUNGAJ TRANSFORMER – ZAŠTITA OD ELEKTROMAGNETSKIH I DRUGIH ŠTETNIH ZRAČENJA TUNGAJ TRANSFORMER – PROTECTION AGAINST THE ELECTROMAGNETIC AND OTHER HARM-FUL RADIATIONBRONČANA MEDALJA
170Rudi Klarič, SLOVENIJAIZOLIRANI MULTIMEDIJSKI PROSTOR (IMP) ISOLATED MULTIMEDIA ROOM (IMP)BRONČANA MEDALJA
180Jelena Srdić, INSTITUT ZA KUKURUZ”ZEMUN POLJE”, SRBIJAZP 612K novi hibrid kukuruza kokičara Instituta za kukuruz „Zemun Polje “ ZP 612K NEW POPCORN HYBRID DEVELOPED AT MAIZE RESEARCH 
INSTITUTE ZEMUN POLJE
BRONČANA MEDALJA